KONST / Litografier / Färglitografi 15936167
nr 1593 6167
Hardy Strid
(f. 1921), Sverige
Stilleben. Signerad, numrerad 150/260, daterad -53. Färglitografi, bildmått: 52x67 cm, yttermått inklusive ram: 68x81 cm
Hardy Strid, svensk bildkonstnä och grafiker född i Harplinge, Halland 1921.
Utrop:
500 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:08:12
Hardy Strid
Läs mer om Hardy Strid